86-17708476248

EN
всі категорії

Новини галузі

Ти тут : Головна>Новини>Новини галузі

Відповідна політика та класифікація суперсплавів у промисловості суперсплавів Китаю

ЧАС: 2021-08-09 HITS: 27

Суперсплав відноситься до типу металевого матеріалу на основі заліза, нікелю і кобальту, який може працювати протягом тривалого часу при високій температурі вище 600 ℃ і певному напрузі. Суперсплав має високу міцність при високих температурах, хорошу стійкість до окислення та корозії, хороші втомні характеристики, міцність руйнування та інші комплексні властивості. Найбільша особливість суперсплавів полягає не в тому, що їх абсолютна температура плавлення дуже висока, а в тому, що вони все ще мають хороші характеристики при високих температурах.

У «Дванадцятому п’ятирічному плані розвитку індустрії нових матеріалів», опублікованому в 2012 році, високоякісні металеві конструкційні матеріали, включаючи суперсплави, були зазначені як одна з шести ключових сфер розвитку індустрії нових матеріалів.

18-1

Відповідна політика для промисловості суперсплавів
час
ім'я файлу
зміст
2012.1
«Дванадцятий п'ятирічний план розвитку нової матеріальної промисловості»
Основними допоміжними металевими конструкційними матеріалами для основного обладнання згадуються лопаті із суперсплаву для газових турбін і суперсплави для аерокосмічної техніки.
2015.5
«Зроблено в Китаї 2025»
Серед десяти основних галузей, аерокосмічна, електроенергетична та інші галузі включають високотемпературні сплави
2016.10
«План розвитку інноваційного потенціалу промислових технологій (2016-2020)»
Прискорити розробку ключових стратегічних матеріалів, таких як суперсплави
2016.12
«13-та п’ятирічка розвитку національних стратегічних галузей, що розвиваються»
Створіть ланцюжок адитивного виробництва та пройдіть через спеціальні матеріали для адитивного виробництва, такі як високотемпературні сплави
2016.12
«Посібник з розвитку нової матеріальної промисловості»
У новому проекті підвищення рівня забезпечення матеріалів матеріали аерокосмічного обладнання та матеріали енергетичного обладнання згадували дослідження та розробку технології лопатей із суперсплавів, а матеріали адитивного виробництва у провідному пілотному проекті нових матеріалів згадували прориви в області порошків із суперсплавів та розробку ключових застосування нових матеріалів, таких як суперсплави. Продемонструвати та сформулювати стандарти для високотемпературних сплавів, нікелю, алюмінію, магнію та інших металів і порошків сплавів
2017.4
«Спеціальний план науково-технічних інновацій у галузі матеріалів у 13-ій п’ятирічці» 
Активно розробляти суперсплави для забезпечення матеріальних потреб головних проектів моєї країни та будівництва національної оборони
2017.11
«Трирічний план дій для підвищення основної конкурентоспроможності виробництва (2018-2020)»
Прискорити індустріалізацію передових металевих і неметалевих ключових матеріалів і зосередитися на розробці матеріалів із суперсплавів для двигунів
2017.12
«План дій з розвитку індустрії адитивного виробництва (2017-2020)»
Розробляйте високоякісні титанові сплави, суперсплави, алюмінієві сплави та інші металеві порошки з низькою швидкістю порожнистого порошку, правильною формою частинок, рівномірним розміром частинок і низьким вмістом елементів домішок.
2018.3
«Новий стандартний пілотний план дій
(2018-2020)"
Пілотний стандарт для розробки нових матеріалів зосереджується на високотемпературних сплавах і реалізує внутрішні поставки високотемпературних сплавів
2018.5
«Робочий посібник Фонду промислової трансформації та модернізації 2018 року»
Основні основні матеріали зосереджені на підтримці суперсплавних матеріалів для стандартних аерокосмічних деталей
2019.11
"Каталог рекомендацій щодо коригування промислової структури (видання 2019 р.)"
Залізо та сталь підтримують високотемпературні сплави, обладнання підтримує високотемпературні компоненти газових турбін (поковки корпусу ротора для важких газових турбін потужністю понад 300 МВт, великомасштабні високотемпературні легкосплавні диски, блоки циліндрів, лопаті тощо) та керування системи

Джерело даних: збірка публічної інформації

У високотемпературному середовищі матеріал прискорить деградацію, і організація схильна до нестабільності, деформації та росту тріщин під дією температури та напруги, окислення та корозії на поверхні матеріалу під час використання, а також до високої температурної стійкості та Стійкість високотемпературного сплаву Корозійні та інші властивості в основному залежать від його хімічного складу та організаційної структури.

За елементами матриці суперсплави можна розділити на суперсплави на основі заліза (14.3%), суперсплави на основі нікелю (80%) і суперсплави на основі кобальту (на частку 5.7%).


Класифікація суперсплавів
Стандарт класифікації
тип
Матеріальні характеристики
Базовий елемент
Суперсплав на основі заліза
Також відома як жароміцна легована сталь, жароміцна легована сталь може бути розділена на мартенситну, аустенітну, перлітну та феритну жароміцну сталь відповідно до її нормуючих вимог. Робоча температура низька (600~850℃), і зазвичай використовується для деталей з низькою робочою температурою в двигуні, таких як турбінні диски, кожухи та вали.
Суперсплав на основі нікелю
Найвища робоча температура (близько 1000°C) широко використовується у виробництві найгарячіших частин аерореактивних двигунів і різних промислових газових турбін, таких як робочі лопаті турбін, напрямні лопаті, турбіни тощо.
Суперсплав на основі кобальту
Експлуатаційна температура становить близько 950 ℃, з хорошою ливарністю та зварюваністю. В основному використовується як направляючий матеріал. Сплав дорогий через меншу кількість кобальту.
Процес підготовки
Деформований суперсплав
Найбільша кількість потрібна для того, щоб спочатку підготувати високотемпературний сплав, а потім переробити його в матеріал за допомогою методів холодної та гарячої деформації, таких як кування, прокатка та екструзія. Ступінь легування і високотемпературна міцність низькі.
Ливарний суперсплав
Чим вище робоча температура і міцність, тим вище ступінь легування. За цієї обставини традиційне гаряче формування є складнішим, а деякі деталі мають складну структуру, а для виготовлення деталей потрібні процеси точного лиття.
Суперсплав порошкової металургії
За допомогою розпилення рідкого металу або порошку високоенергетичного кульового фрезера кристалічні зерна виходять дрібними, склад і структура однорідні, а обробка в гарячому стані значно покращується. Ливарні суперсплави, які важко деформуються, можуть бути перетворені в деформовані суперсплави шляхом підвищення їх термопластичності порошковим методом.
Суперсплав інтерметалевої сполуки
Інтерметалевий з’єднання Ti-Al має низьку щільність, питому міцність, високу питому жорсткість і відмінні показники високої температури. Це найідеальніший новий високотемпературний конструкційний матеріал для аерокосмічних шахів.
Зміцнюючий метод
Зміцнений твердим розчином суперсплав
Він має відмінну стійкість до окислення, хорошу пластичність і формуемість, а також певну міцність при високій температурі. В основному він використовується для деталей з вищою температурою навколишнього середовища, але меншою напругою, таких як камери згоряння та жарові труби.
Зміцнений старінням суперсплав
Він має високу міцність при високих температурах і повзучість, а також хорошу загальну продуктивність. В основному використовується для деталей з високим навантаженням, високою температурою навколишнього середовища та середньою температурою, таких як лопаті турбіни та турбінні диски.
Оксидно-дисперсійний зміцнений суперсплав
Частинки оксиду дисперговані в сплаві, який має високу термічну стабільність і може підтримувати високу міцність вище 1000 ℃
Зерно зміцнений суперсплав
Додавання в сплав мікроелементів, таких як бор, церій, цирконій і магній, покращує стан межі зерен і покращує опір повзучості сплаву.

Джерело даних: збірка публічної інформації