86-17708476248

EN
всі категорії

Новини галузі

Ти тут : Головна>Новини>Новини галузі

Що таке нікелеві сплави? Яка класифікація нікелевих сплавів?

ЧАС: 2021-07-31 HITS: 9

Нікелевий сплав, також відомий як сплав на основі нікелю, є сплавом, що складається з додавання інших елементів на основі нікелю. Сплав Монель, який містить близько 30% міді, вироблений приблизно в 1905 році, є більш раннім нікелевим сплавом. Нікель має хороші механічні, фізичні та хімічні властивості. Додавання відповідних елементів може покращити його стійкість до окислення, корозійну стійкість, високотемпературну міцність та покращити певні фізичні властивості.

Нікелеві сплави можуть використовуватися як матеріали електронних трубок, прецизійні сплави (магнітні сплави, сплави прецизійного опору, електронагрівальні сплави тощо), високотемпературні сплави на основі нікелю, корозійно-стійкі сплави на основі нікелю та сплави з пам’яттю форми. Нікелеві сплави широко використовуються в таких галузях, як розвиток енергетики, хімічна промисловість, електроніка, навігація, авіація та аерокосмічна промисловість.


Розділяється за призначенням:

①Суперсплав на основі нікелю.

Основними легуючими елементами є хром, вольфрам, молібден, кобальт, алюміній, титан, бор, цирконій тощо. Серед них хром відіграє антиокислювальну та антикорозійну роль, а інші елементи відіграють роль зміцнення. Він має високу міцність, стійкість до окислення та стійкість до газової корозії при високій температурі 650~1000 ℃. Це найбільш поширений і найвищий високотемпературний сплав серед високотемпературних сплавів. Використовується для виготовлення високотемпературних деталей лопаток авіадвигунів і ракетних двигунів, ядерних реакторів, обладнання для перетворення енергії.

②Корозійно-стійкий сплав на основі нікелю.

Основними легуючими елементами є мідь, хром і молібден. Він має хорошу комплексну продуктивність і може протистояти різної кислотної корозії та корозії під напругою. Найпершим застосуванням є нікель-мідний сплав, також відомий як Монель; крім того, існують нікель-хромовий сплав, нікель-молібденовий сплав, нікель-хром-молібденовий сплав тощо. Використовується при виготовленні різних антикорозійних деталей.

③Зносостійкий сплав на основі нікелю.

Основними легуючими елементами є хром, молібден і вольфрам, але також містять невелику кількість ніобію, танталу та індію. Крім зносостійкості, його стійкість до окислення, корозійна стійкість і зварювальні характеристики також хороші. Його можна використовувати для виготовлення зносостійких деталей, а також можна використовувати як матеріал покриття, який можна наносити на поверхню інших базових матеріалів шляхом наплавлення та розпилення.

④Точний сплав на основі нікелю.

Включаючи магнітно-м’які сплави на основі нікелю, прецизійні сплави на основі нікелю та електронагрівальні сплави на основі нікелю. Найбільш часто використовуваним магнітним м’яким сплавом є пермаллой з близько 80% нікелю. Його максимальна і початкова проникність високі, а коерцитивність низька. Це важливий основний матеріал в електронній промисловості. Основними легуючими елементами прецизійних сплавів на основі нікелю є хром, алюміній і мідь. Цей сплав має високий питомий опір, низький температурний коефіцієнт питомого опору і хорошу корозійну стійкість, і використовується для виготовлення резисторів. Електронагрівальний сплав на основі нікелю - це нікелевий сплав з 20% хрому, який має хорошу стійкість до окислення та корозійної стійкості та може використовуватися протягом тривалого часу при температурі від 1000 до 1100 ℃.

⑤Сплав з пам'яттю форми на основі нікелю.

Нікелевий сплав, що містить 50(ат)% титану. Температура відновлення становить 70°C, а ефект пам’яті форми хороший. Невелика зміна частки нікель-титанових компонентів може змінити температуру відновлення в межах 30-100°C. Здебільшого він використовується для виготовлення деталей автоматичного відкривання, що використовуються в космічних кораблях, самозбуджуючих кріплень, що використовуються в аерокосмічній промисловості, двигунів штучного серця, що використовуються в біомедицині тощо.